31.1.08

Geotagging

Geotagging on tegevus, mille eesmärgiks on lisada fotodele asukoha koordinaadid. Ühest eestikeelset tõlget sellele tegevusele ei oskagi välja pakkuda, võib-olla sobiks asukohamärgendamine või geomärgendamine või geotäägimine:) Tulemuseks on see, et pilte on võimalik sirvida kaardil (näiteks Google Earth'il) lähtuvalt lisatud asukohakoordinaatidest.
Kuidas lisada piltidele asukohainfo?
  1. On olemas fotoaparaate ja nutitelefone, millele on sisse ehitatud GPS, ning koordinaadid lisatakse pildile automaatselt ja/või vastavat tarkvara kasutades.
  2. Kui sellist seadet pole, siis piisab fotoaparaadist ja GPS-seadmest. Piltide geotaggimine näeks välja siis nõnda: paned õigeks fotoaparaadi kellaaja ning lülitad sisse GPS-seadme ning paned selle oma asukohta salvestama. Siis suundud pildistama. Pildistamast tagasi tulles laadid pildid ja GPS-i salvestatud teekonna arvutisse. Ning kasutad näiteks www.locr.com lehelt tasuta allalaaditavat tarkvara piltide automaatseks geotaggimiseks.
  3. Kui pole võimalik GPS-i kasutada, siis on piltidele võimalik asukoha info lisada Näiteks Picasa ja Google Earth'-i koostööna või www.locr.com poolt pakutava tarkvara abil, kus tuleb piltidele ise kaardilt asukoht ette näidata.
Kui kellelgi tekkis huvi kirjeldatud võimalusi kasutada, siis tagasiside on teretulnud.
Mõnusat asukohamärgendamist.

Kommentaare ei ole: